UMUDUM VAR BENİM
Halil KOCAKABAK

Halil KOCAKABAK

Gönül Dili

UMUDUM VAR BENİM

11 Ekim 2021 - 06:23

Merhaba kıymetli okurlarım bu makalemde yaşadığımız olumsuzluklara karşı umudumuzu yitirmememiz gerektigini aktarmaya çalışacağım değer verip okuma zahmetinde bulunduğunuz için çok teşekkür ederim.

Karamsarlık yok! Her zor durumda hayallerimiz umutlarımızı beslesin. Umudum var benim birgün insani ilişkiler konusunda hak edenlerde hakkına kavuşacak. Çok eski de kaldı o kadar eski de kaldıki unutuldu kadirşinas insana hak ettiği gibi davranmak harcamamak ezmemek yaptığının bir vazife değil de gönül işi olduğunu bilebilmek.

Değşti kelimesini çok kullanırlar toplumda iyi bilinen insanlar için, kimse bakmaz resmin bütününe aslında onlarınki değişim değilde tükenmişliktir. Yaşadıklarından sonra üzüntüler duygusal bir çöküş ve sonuç gönül yorgunluğuyla insanlardan uzaklaşma gayreti.

Oysa özünde her an herkesin yanında olabilmek gayreti taşıyan insanlardır onlar. Mutlu ettikten sonra mutlu olmak hayatın anlamıdır onlar için. Beklentisi olmadan iyilik yapan insanlar daha çok yoruluyor neden derseniz karşılıksız yapıyorlar gönüllerinden geldiği gibi. Takdire gerek yok onlar için kırmamak yeter kalplerini.

Değer verin sizi seven sizler için fedakarlık yapan insanlara. Şahsen benim umudum var İnsanları hiçe sayan değer vermeyen hor gören insanlar değilde yumuşak kalpli naif içi dışı bir insana insanca değer veren kişilerin sayısı artacak. 

Siz hayata bir kere geliyorsunuzda başkası on kezmi gelecek empati kurmak gerek oda yoksa en azından içi boş bile olsa nezaket göstermek gerek. 

Benim umudum var insanların motivasyonunun yüksek olacağı herkesin birbirine gülen gözlerle bakacağı karşılıksız yardım edeceği günler gelecek ve bu olduğunda toplumun morali düzelecek ğskolojik sorunlar azalacak çünkü o zaman dünya yaşanır hale gelecek.

Sevgi ve saygılarımla sağlıvakla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum