ABDÜL, AKIN, SAİT BAŞKANLARIMA
Metin AYDINOĞLU

Metin AYDINOĞLU

METİNLİ-YORUM

ABDÜL, AKIN, SAİT BAŞKANLARIMA

28 Haziran 2022 - 20:28

Konak Belediye Başkanım Abdül Batur'dan rica ediyorum. Akın Küçükoğullarından ile Mehmet Sait Başdaş başkanlarım. Yaparsanız sizler yaparsınız. Üçünüz de sporcusunuz, sporu seversiniz. Sporcunun halinden anlarsınız. Resmi lig maçları oynansın, o çevredeki takımlar idman yapsın.


DR.SADETTİN YAĞDIRAN SPOR TESİSLERİ

Memleketim Eşrefpaşa ile iç içedir Atilla Mahallesi. Çok sayıda sporcu yetiştiren bir yer. Sahası var da ondan, ama bakımdan geçmesi gerek. Maçlar oynanır, semt halkı da çevresinde yürüyüş yapar Balçova Sahası gibi. Fena mı olur ? Asıl tadilat, tamirat buraya yapılsa. Diğerleri göz boyama. Hizmet buraya. Atillaspor Kulüp Başkanı Mehmet Özeltırtıl ile yönetici, oğul Burhan Yağdıran'ın en büyük hayali. Merhum başkanım, güzel insan Dr.Sadettin Yağdıran'ın çok emeği geçti, çok istedi. Konak Belediye Başkanım Abdül Batur'dan rica ediyorum. Akın Küçükoğullarından ile Mehmet Sait Başdaş başkanlarım. Yaparsanız sizler yaparsınız. Üçünüz de sporcusunuz, sporu seversiniz. Sporcunun halinden anlarsınız. Resmi lig maçları oynansın, o çevredeki takımlar idman yapsın.  Yeşilyurt Sahası yetmiyor, başka da yer yok.  Adı da Dr.Sadettin Yağdıran Spor Tesisleri olsun. Torunu Baran Yağdıran, dedesini göremedi, en büyük miras olur. 

GENÇ KİME DENİR ?

Büyük bir hevesle hakemliğe başlıyorlar, bunda şahsımın da büyük vebali var. Kapasite, koşu, kalite, kartvizit, torpil, hatır gönül, ahbap çavuş muhabbeti, hakemliklerini sonlandırıyor. İyi de var kötü nedene maruz kalan da. 5-6 yıl hakemlik yapmış olanlar, kriter, koşu, yaş, kilo denilerek, 'hakemliği bırak' deniliyor. Mevcut olanlar çok harika, onlara göre. Ne yani illa herkesin FİFA hakemi mi olması gerek, illaki hepsi klasmana mı yükselecek ki. Yüzlerce amatör maç var. Onları ayrı bir gruba alın, hakemliğe devam etsinler. Yahu Allah aşkına, daha 27 yaşında 'yaşlısın, senden geçti, klasmana çıkamazsın' demek de ne demek. İşte buraya yazıyorum, gün gelecek. Hakem bulamayacaksınız. Artı, profesyonel liglere çıkamayanlar, TFF'nin bünyesinde 45'e kadar hakemlik yapsa ne olur. 10, 11 yaşındakilerin maçlarını izliyorum tam bir komedi. Oysa ağaç yaş iken eğilir. Sonra nafile.


ÖZGE KANBAY'I UNUTMADIK

Öyle bir günde tanıştılar, karşılaştılar ki. 3 yıl önce 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ndeki etkinlikte. Manisa hakemi Özge Kanbay kardeşimizi kaybettik, çok erken zamanda. Kanser illetine yenik düştü, mekânı cennet olsun. Mehmet İncu, İzmir Futbol İl Temsilcisi sıfatıyla katıldı anı ve kutlama etkinliğine, plaketler verdi. Kadınlar üç maç oynadı, tüm hakemler de kadındı. Bornova Genç Yıldızlar - Yeni Foça Turkuaz, Kemalpaşa Esnafspor - Selçuk Çamlıkspor, Konak Belediyespor - Elitspor ekipleri, Özge'yi yaşattı sahada. Esra Güven de etkinlikte, sağlık görevlisi olarak görevliydi. Bir ara İncu'ya 'Saha komiseri nasıl olabilirim' diye sordu Esra Hanım, işte o an bir fırtına koptu, şimşekler çaktı. Her ikisinde de.

İNCU'LARA DÜĞÜN HEDİYEMDİR

Oradaydım, sonuçta erkeğim fark etmedim haliyle. Meğer aşk başlamış. Özge, hayırlara vesile oldu yine. Zaten çok iyi insandı FİFA olacaktı. Olamadı, takdiri ilahi ne diyelim. Esra hanım için rahmete kavuşan Bülent Meralbaysal hocamın bile saha komiseri olması için gayreti vardı. Şimdi iki genç insan evlenme kararı aldı. Esra Güven sağlık görevliliğinin ardından saha komiserliğine geçti. Mehmet İncu da yeterince dinlendi. Spora, gençliğe hizmete devam etmeli. Okul orası zaten. Herkes her an bir şeyler öğreniyor. Esra Güven İncu - Mehmet İncu çiftine mutluluklar diyorum. 30 Haziran 2022 Perşembe akşamı Pınarbaşı Aşiyan Assos'ta düğünümüz var. Takılar malum çok pahalı. Bu haberim 'Fi tarihinin atlatma haberi' düğün hediyem olsun. Manevi değeri çok büyük. Diye düşünüyorum, mutluluklar diliyorum, evinizde huzur eksik olmasın.

MEHMET TUĞRAL'DAN VEDA

20 yıl güler yüzüylü, babacan, sempatik yaklaşımlarıyla saha komiseri olarak hizmet veren 66 yaşındaki Mehmet Tuğral, camianın sevilen yüzü genç hakem Cenk Tunahan Yıldırım'ın maçında, son kez çıktı sahalara veda etti. Hizmetleri için teşekkürler, ama bu burada bitmemeli. Kaliteli görevli yetiştirmek, kazanmak zor. Tecrübesinden yararlanılmalı. Mehmet Tuğral gibi hizmet veren sevgili Erdal Aydın ağabeyimi son zamanlarda sahalarda göremiyorum, anları ölümsüzleştiren isimdir. Kolay gelmez bir daha Mehmet Tuğral ile Erdal Aydın gibiler, selam olsun sağlıklı, huzurlu ömür diliyorum.
 
GENÇLERE KIYMAYIN

6 takım, onlarca körpecik genç sporcu, aileleri, görevliler, hakemler hazır. Büyük hayalle, umutla sahaya gelmişler. Hava güzel, sahada mis gibi. 'Gel de oynama cinsinden' ama gel de oyna. Neymiş efendim sahanın boş tutulması gerekiyormuş. Ne zaman ineceği belli değil. Hava taşıma aracının geleceği söylenmiş. Ne gelen var ne giden. Maçlar oynanmadı haliyle. Oysa yakın çevrede hastane ve tedavi merkezlerinin hava ambulansı inme yeri var. Lütfen gençlerimizi spordan soğutmayın. Sahaya inmesi beklenen kişinin bundan haberinin olduğunu sanmıyorum. İşgüzarlık bu, yapmayın. Spor, sağlık her şeyden önemli. Hele ki bu zamanda. Önce insan.

BU EKİPTE HAYAT VAR

İzmir Futbol Saha Sağlık Görevlileri Derneği kuruldu 2016'da. Değerli spor insanı Kadir Akbulut ağabeyimizn aklına geldi, teşvik etti. İlk başkan oldu, kurdu, kurucu üye oldu. Bornova Çocuk Esirgeme Kurumu müdürlerindendir Akbulut. 2018'de de sağlıkçı Hıdır Kenan Gülergül başkanlığa getirildi. 'Sağlıkçısız maçı oynatmayın' diye yazıyorum, fırsat vermiyorlar ki. Öyle organizeler ki her maça gidiyorlar. Oynanıyor, sağlıklı şekilde. Hekim, hemşire, Tıp ve Hemşirelik öğrencileri, ATT, sağlık memurları, sahalarda canla başla çalışıyor. Maçları titizlikle takip eden Göztepe'nin efsanesi Özer Yurteri hocam da durumdan çok memnun. Son günlerde acı kayıplar ve üzücü olaylar yaşayan yılların saha komiseri Fikret Uslu ağabeyime de metanet diliyorum. Sizler bu gençlere lazımsınız.

https://twitter.com/metinaydinoglu


https://www.facebook.com/metin.aydinoglu.3

https://www.instagram.com/metinnaydinoglu/?hl=tr

YORUMLAR

  • 0 Yorum