GÖKYÜZÜ BİZE NELER ANLATIYOR
Şule ÖZKUL

Şule ÖZKUL

ASTROLOJİ KÖŞESİ

GÖKYÜZÜ BİZE NELER ANLATIYOR

11 Aralık 2023 - 22:06

Aralık Ayı  Burç Yorumları

Sevgili Koçlar ve Yükselen Koçlar: Aralık ayında valiziniz hazır olsun bol bol seyahat gözüküyor size .İş yaşantısında aktif olanlar iş seyahatleri, işlerinizde yükseliş, maddi kazançlar, ay boyunca sürekli aktiviteler , yeni iş atılımları, yeni eğitimlere başvurular, her anlamda iyileşme ve ruhunuzun şifa bulması sizi bekliyor. Bununla birlikte kadın figürleri ile iş anlaşmaları var ise iyice analiz etmeniz  yararınıza olacaktır.

Sevgili Boğalar ve Yükselen Boğalar: Aralık ayında, kilonuza dikkat etmelisiniz, buna bağlı olarak sağlığınıza, bu ay biraz daha istikrarlı gitmelisiniz her anlamda tanıştığınız kişilerle kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz arkadaşlıklara ve yeni tanıştığınız kişilere dikkat edin iyi analiz edin ki sonrasında pişmanlıklar yaşamayın, gönül ilişkilerine girerken acele etmeyin iyice  içsel analiz edin.

Sevgili İkizler ve Yükselen İkizler: İş disipliniyle ilgili zorlanmalar, ve bugünün işini yarına hatta ve hatta çok fazla geri plana atma durumları söz konusu bu ise durdurucu bir etken olacaktır daha planlı ve daha istikrarlı olmalısınız kış ayına iyice girerken bu sizi daha çok etkileyecek motivasyonlu olmalısınız. Yaptığınız yatırımlara çok dikkat edin kazanmayı umarken elinizdekinden olmayın, yatırımlarınızı farklı bakış açılarıyla yapmak hayrınıza olacaktır. Yönetici gezegeniniz Merkür  geri hareketine başladığında bunu bir fırsata çevirip  zarar görmüş birliktelikler ve ilişkilerinizi düzeltmek için fırsat bulabilirsiniz.

 Sevgili Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:  Doğanız gereği her zaman  sevgiye açsınız şefkat sizin için çok önemli, etrafınızdan  ilgi, sevme, sevilme duygularını hissetme bu ay biraz daha yoğun  ve bunu da bol bol yaşayacaksınız bu ay bu anlamda size  iyi gelecek. Yöneticinizin Ay olmasından kaynaklı duygusal ve ruhsal durumunuzda inişler çıkışlar olabilir,  fazlaca inişte kalırsanız depresif, depresyon ve kaygı bozukluğu gelişebilir bol bol açık havaya çıkarak yada su temalarına bakarak kendinizi şifalandırabilirsiniz.  Bağışıklık sisteminize, akciğerlerinize dikkat etmeniz gereken zaman dilimi.

Sevgili Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:  Bu  ay bir yandan hareketli bir yandan kendinizi  manupüle edici sizin için, yaptığınız girişimlerde emin olmakta zorlanacağınız bir ay , kafa karışıkları sizi yavaşlatan etkiler gündemde ikilemler yaşayacağınız, bolca aktiviteli ve sohbetlerin olacağı bir ay  bu anlamda zaman zaman zihin karmaşası da yaşamanız yüksek olasılık. Biraz öz eleştiri  yapmanız artılarınızı eksilerinizi tartmanız yararınıza olacak.

 Sevgili Başaklar ve Yükselen Başaklar:  Yılın son ayında biraz durağanlık yaşayabilirsiniz. Bu sizin için biraz zorlayıcı olmakla birlikte ruhsal iyileşmede yaşayacağınız bir zaman dilimi, bu ay kendinizden çok ebeveynseniz çocuklarınıza zaman ayıracağınız bir süreç. Ayrıca  kördüğüm olmuş bir işinizde bu ay çözülebilme olasılığı yüksek  ve otorite figürlerine dikkat. Hak hukuk yerini bulma zamanı.

Sevgili Teraziler ve Yükselen Teraziler :Bu ay sizin biraz beklentilerinizi karşılamayan ve çok da umduğunuzu bulamayacağınız bir zaman dilimi daha doğrusu bu zaman dilimine dek her şey gayet iyi gitti sizin için arkadaş toplantıları, olumlu beraberlikler ve konfor alanı gibi, bu ayda  sistem size biraz harcamalarına dikkat et yada arkadaş çevrene dikkat et diye otomatik bir yavaşlatma söz konusu buradan aslında güzel paydalar çıkarılması gerek diye düşünüyorum bu arada  tek başınıza gezme aktiviteleri  de olabilir.
 Sevgili Akrepler ve Yükselen Akrepler:  Doğanız gereği dönüşüyorsunuz, bir takım enerjisel olaylar sizi derinden etkiledi  geçtiğimiz aylarda  sistem sizi durdurdu, kırdı, döktü fakat daha iyi siz olmanız içindi hep bunlar,  bu süreçte  sinir sisteminize dikkat edip biraz daha fazla kendinizi dinlenerek ödüllendirebilirsiniz zira güzel dönüşüm içindesiniz.  Yeni projeler geliştirip hareket ederseniz bu sizin için olumlu olacaktır .

Sevgili Yaylar ve Yükselen Yaylar: Aralık ayı sizin ayınız kışın kasvetine inat neşe, heyecan , hareketlilik doğanızla birlikte hem size hem etrafınıza enerji katacağınız bir zaman dilimi, seyahat düşkünü yaylar yine yollarda biraz daha  içsel analiz yapacağınız ve yardımseverlik ve hatta destek  ziyaretleri olabilir. Sadece yaptığınız bu seyahatlerde ve görüştüğünüz kişilerle içsel analiz yapmanız ve ruhunuza tüm bunları sindirmeniz sizin için iyi olacaktır. Ve  sihirli bir elin dokunuşu gibi  bir yükselme yaşayabilirsiniz yeter ki bunun farkına varın
 Sevgili Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar: Aralık ayı kendi iç dünyanızı anlamaya çalıştığınız bir ay olmakla beraber   dayatmacı sisteme karşı bir  başkaldırma, direnç gösterme hallerinde olabilirsiniz. Bugüne kadar çok çalıştınız çok disiplinliydiniz tam bir otoriteydiniz ve  bu zaman zaman çokta doyurdu ve iş disiplini anlamında sizi mutluda etti fakat artık özellikle bu ay tüm bunları sorgulamaya başlayacağınız ve içsel rahatlama ve sıkı çalışma manalarında  ikileme düşeceğiniz bir süreç. Yılmadan devam ederseniz yeniden küllerinizden doğuyorsunuz yeni başlangıçlar sizi hayata bakışta motive edebilir.

Sevgili Kovalar ve yükselen Kovalar :   Bolca gezeceğiniz bir ay olacak bununla birlikte sağlığa dikkat etmeniz gerekmekte sizin için  bol hareketli geçecek olan  bu ay  biraz sıkıntılı bir süreç olabilir, girdiğiniz çıktığınız ortamlar çok önemli  hayal ile gerçekliğin karışabileceği, sizi biraz dünya sorgusuna düşürecek etkiler olabilir. Uyku düzenine önem vermelisiniz.  Hayatınızın akışı için ciddi kararlar vereceğiniz bir süreç , yer değişimi gündemde.
Sevgili Balıklar  ve yükselen Balıklar : Ruhsal durumunuz inişli çıkışlı bir ay olacak hala varlığınızı sorgu içindesiniz bazen gergin bazen de dünya yansa umurunuzda değil bir durumla karşı karşıya olduğunuz bir süreç. Aslında içsel iyileşiyorsunuz ve amacınızı sorguluyorsunuz bunu da  gezme aktivitelerinizde toplumu analiz ederek öğreniyorsunuz  sizin için güzel doneler bunlar sadece farkında olmanız gerekmekte bununla birlikte  sağlığa dikkat te etmeniz gerekmekte. İnsan ilişkilerinde hayatınızda size artık katkısı olmayan insanları hayatınızdan çıkarma eylemiyle birlikte, ruhsal kimliğinizi yeniden oluşturma eylemine geçme olasılığınızın yüksek olduğu zaman .
***Bu Burç yorumları kollektif burç yorum öngörüleridir. 
 
 
13 ARALIK 2023 YAY BURCUNDA YENİAY
 13 Aralık 2023 saat yaklaşık 01:30  civarında Yay burcunda yeniay  gerçekleşecek.   Yeni aylar her zaman yeni olaylar, yeni başlangıçlar başlatır fakat ironiktir ki aynı zamanda ay, güneşin ışığının altında kaldığı için  kendi ışığını gösteremez yani gölgede kalır. Bununla birlikte bizler karma astrolog olan ve okkült kişiler karanlıkta yol almanın iyi olmadığını biliriz ve  yeni ay zamanları yapacağın tasarımların, iş başvuru taslakların yada girişimlerin son halini alsın ki tüm bunları Ay hilal fazına geçtiğinde  harekete geçmek iyi olacaktır  yani yeni aydan yaklaşık   ve  Ay Hilal Zamanı tüm girişimlerini yapacağın zaman dilimidir deriz. Bunu tam belirlemek için bir gösterge verecek olursam yeni ay tam olduktan yaklaşık bir gün sonra güneş batımından sonraki saatlerde Ay fazı Hilal’e döner bunu baz alarak hatta ve hatta hilal fazından itibaren birinci gün sayıp altıncı günde tüm yeni iş girişimler, yeni başlangıçlar, evlenmek, bebek planlamak,  bahçeyle ilgilenip ekim, dikim için en verimli zaman dilimleridir. 

***Şimdi bakalım aralık yeni ayında bizleri hangi astrolojik göstergeler beklemekte.
Yeni ay Yay burcunda olacağı için bu günlerde alacağınız haberler, iletişim, sosyal mecralarda asılsız  haberler, inançlar, mülteciler, eğitim öğretimle ilgili konular, yeni yerleri keşfetme isteği, sansasyonel bilgilerin deşifre  edilmesi, işçi işveren  hakları gündem konulardır .Aynı zamanda seyahatler, iş gezileri , bununla birlikte ay bu evdeyken kendimizi  ifade etme, yaratıcılıkları ön plana çıkarma isteği de duyulabilir fakat yeni ay fazındayken biraz içsel yaşama olasılığı yüksektir. Meditasyon, inziva ,  spiritüel enerji çalışmaları, zihin dinlendirme,   hazır  artısıyla eksisiyle koca bir yılı  kapatıyorken  biraz yalnız kalıp  içsel muhakeme, hayatınızda neler yolunda gitti neler gitmedi, neleri planlamıştınız oldu ya da olmadı tüm bunları analiz etmek ve yeni bir yılda  yapamadıklarınız ya da olmayanlar için tekrar ayağa kalkıp atağa geçmek için ve kendinizi içsel motive edeceğiniz  ve aynı zamanda bu günlerde yeni yıl için bir yaratım defteri oluşturacağınız harika bir zaman dilimi aslında. Yay burcunun etkisi altında felsefi konular, dinsel olgularda fanatizm ortamın da artış olma olasılığı yüksek. Kardeşler arasındaki diyaloglara da ılımlı ve anlayışlı olmakta fayda var tabi bu  kişisel haritalar da değişkenlik gösterebilir.
 
Aralık ayında olan bir başka etken ise  1 Aralık itibari ile Merkür Oğlak burcuna geçmesiyle yoluna devam etmeye başladı fakat  şöylede bir etken var 12 aralık itibari ile  Merkür S yani durağan pozisyonu ile  başlayıp 14Aralık itibari ile Retro yani geri hareketine başlayacaktır.  1 Ocak tarihi ile Retro hareketi 3 ocak tarihi ile  S yani durağan pozisyonu tamamen bitmiş olacaktır.  Merkür retrosu S konumundan itibaren yeni hiçbir girişim yapılması önerilmemekle birlikte  bu zamanlarda başlanan yeni başlangıçlar pek de sonuç vermeyecek ve hep sürüncemede kalacak işler olacaktır.  Şuna dikkat etmekte fayda var önceden planlanmış girişimi  yapılmış işleriniz ve  başlangıçlar  ve devam niteliğinde olan girişimler  üstte  dediklerimi bağlamaz çünkü zaten önceden bir şeyin adı konmuş ve devam niteliğindedir.  İş bilgisayarları, iş telefonları  iletişimle ilgili her ne varsa hepsini  yedeklemeniz yararınıza olacaktır. Ayrıca Merkür retrolarında iletişim , yanlış anlaşılmalar ,  dolandırılma  haberleri, otorite figürlerinde skandallar ve hileli sahtecilikler,  işini sahtecilik ve hile aldatmacayla yapmış  iş  insanlarında  deprem etkisiyle deşifre haberleri alacağımız günler gözükmekte.  Bununla birlikte  23 Aralık tarihine dikkat etmemiz gereken bir gün   Güneş’in  Oğlak burcuna geçişi ile   Merkür ve Plüton’unda   Oğlak burcunda   tam kavuşum yapmaları ile kişilerde ciddi dikkat dağınıklığı, zihin karmaşası, kişilerin kavgacı ve kaba hal ve durumlara girmesi, kavga ortamlarından ve sözlü tartışmalardan uzak durulması gerekmekte  ve iş konusunda otorite patron figürlerinde  gerginlikler, dayatmacalar   söz konusu. Eril enerjinin ve ateş elementinin yoğun olduğu zamanlar.   Yeraltı olaylarında bir hareketlilik olması deprem, patlama, anne( kadın ), aile içi çatışma  konuları  ve en önemlisi  bağışıklığı etkileyecek ateşli   yeni bir hastalığın  gün yüzüne çıkması  olma olasılığı bulunmakta ve   tüm bunlara istinaden bağışıklığı koruyucu takviye vitaminlerle birlikte beslenmeye dikkat etmekte fayda var. Ayrıca  Aralık ayının  su grupları için de güzel geçeceğini söylemeden edemeyeceğim  Akrep, Balık ve Yengeçler için sevgi aşk konuları da gündemde ve toprak grupları da  Boğalar, Başaklar, Oğlaklar gökyüzü tarafından  güzel bir üçgen açıyla   bu yeni ayda desteklenmekte   yatırım konularında  çeşitli fırsatlar  önünüze çıkabilir   iyi analiz edip harekete geçebilirsiniz.

Astrolojik öngörüler, kişilerin  bireysel haritalarında farklılıklar gösterebilmektedir. Bu öngörüler kollektif öngörüleridir.

Yazar, Karma ve Helenistik Astrolog, Spiritüel Danışman Şule Özkul
Bireysel öngörü danışmanlık için bize ulaşabilirsiniz
Alfanka Akademi Şule Özkul

Mail: [email protected]
05353450235

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mustafa Yücel
    2 ay önce
    Bilgi güçtür. Verdiğiniz bilgilerle astroloji alanındaki bilgi boşluğumuzu dolduruyoruz. Değerli Alfanka Akademi kurucusu Şule Özkul Hocamıza teşekkür ederiz.